Sklopno posuvné systémy

sklopno-posuvneSvetlo, vzduch a voľnosť pohybu – veľkoplošné sklopno-posuvné dvere sú trendom súčasnej modernej architektúry a ponúkajú lepšiu kvalitu bývania celej rodine. Výhoda kovania s núteným ovládaním spočíva najmä v ľahkosti ovládania veľkých a ťažkých sklopno-posuvných prvkov ktoré je možné sklápať a zatvárať aj bez vynaloženia väčšej fyzickej námahy. Veľkoryso dimenzované presklené plochy sú trendom súčasnej modernej architektúry. Prinášajú viac voľnosti, pohodlia a svetla, s čím ale súvisí vyššia hmotnosť posuvných krídel. Vďaka novým vozíkom a koľajniciam s menšími rozmermi je možné pri výrobe sklopno-posuvných dverí použiť užšie profily, čím sa zvýši presvetlenie miestnosti, optimalizuje sa spotreba materiálu a zníži sa výška prahu.

Funkcie a výhody systémov

Bezpečnosť

Už v základnej verzii prinášajú kovania PSK PORTALplus bezpečnosť a aktívnu ochranu pred vlámaním: vo všetkých rohoch integrované hríbové čapy zamedzujú vypáčeniu krídla z rámu.
Použitím ďalších hríbových čapov a protikusov zo špeciálnej ocele je možné bezpečnostný štandard plynule zvyšovať.

Kľučky

Dizajn kľučiek a možnosť farebného zladenia s krytkami kovania ponúkajú rôzne možnosti farebného stvárnenia interiéru.
V ponuke je široký sortiment kľučiek: jednostranné kľučky, uzamykateľné kľučky, obojstranné kľučky (pre ovládanie aj z exteriérovej strany) a obojstranné kľučky s vonkajšou kľučkou plochou.

Typy ovládania systémov

Automatické

Nemusíte sa už viac namáhať a svoje dvere a okná môžete zatvárať pohodlne bez žiadnej zvýšenej námahy.

Manuálne

Posuvné krídlo sa ovláda jednou rukou pomocou ergonomicky tvarovanej kľučky. Rovnako ľahké je aj zatvorenie krídla zo sklopenej polohy.